יום ראשון, 30 בנובמבר 2008

שיש


מאז ומעולם היה שיש סמל ליופי נשגב, לפאר ולעושר. המילה שיש מעוררת אסוציאציות נוספות: שיש לבן, שיש חלק, שיש נעים למגע, שיש קריר, ויחד עם זאת: שיש חזק, שיש נצחי, היכלות שיש וארמונות שיש – יצירות העשויות שיש שורדות מאות ואף אלפי שנים.

כל התכונות הללו הפכו את השיש לחומר גלם נחשק ביותר. שיש שימש לאורך ההיסטוריה לבניית ארמונות פאר ולעיטורם. שיש היה מאז ומעולם סמל סטטוס – מלכים ושליטים פיארו את בתיהם ואת ארמונותיהם ברצפות שיש ובקירות שיש ואף הציבו פסלי שיש שקישטו את המבנים. עבודות אלה העסיקו אומנים ובעלי מלאכה רבים – כל אחד מומחה בתחומו – החל מעיבודו של השיש מחומר גלם גולמי ועד ליצירת עבודות מורכבות ויצירות אומנות העשויות שיש ומלוטשות עד שלמות.

גם כיום שיש הינו סמל סטטוס ידוע ומוערך, ואדריכלים ומעצבי פנים עושים שימוש נרחב בשיש בבתים ובדירות יוקרה. שיש משמש בהם לצרכים שונים כשהנפוץ ביותר הוא רצפות שיש המעניקות אופי מובהק של פאר ויוצרות אווירה יוקרתית בכל בית ובכל דירה. נוסף על כך משתמשים מעצבים במשטחי שיש במטבחים, הן כמשטחי עבודה והן כחיפוי לקירות. בבתי יוקרה, המשקיעים בפרטים גדולים כמו גם בקטנים, ניתן למצוא גם כיורים וכלים סניטריים העשויים שיש ומותאמים בצבעם ובצורתם לקירות ולמשטחים. שיש משמש אף בשטחים שמחוץ לגבולות הבית – מעצבי גינות וחצרות משתמשים בחיפויי שיש בריצוף חצרות, בגינות ואף בבריכות שחייה.

היום ניתן להשיג שיש במבחר צבעים וצורות, החל מאבן שיש קלאסית ועד לשיש צבעוני – שיש שבו מודגשים עורקים בעלי טקסטורות שונות. גושי שיש מיובאים מכל העולם ומעובדים בארץ.

חברת שמעון חסון בע"מ היא חברה ותיקה, שבעליה עוסקים ביבוא ושיווק שיש מזה שלושה דורות. החברה פועלת מזה 25 שנה ובמהלך השנים שבהן היא קיימת צברה ניסיון ומוניטין והיא מקיימת קשרי מסחר עם ספקי שיש מכל העולם. שמעון חסון – כאמור, דור שלישי לסוחרי שיש – משתמש בניסיונו רב השנים ומעמיד אותו לרשות לקוחותיו, הן הפרטיים והן חברות העוסקות בעיבוד שיש, בכל עת.

אין תגובות: